Broadband Forum - Verslag van de dag van 10 juni 2025
Table of Contents
Het Broadband Forum vond plaats op 10 juni 2025. Het idee voor dit evenement ontstond na enkele maanden van observatie, die bepaalde hiaten in de telecomsector aan het licht brachten, met name een gebrek aan communicatie tussen de verschillende actoren. Die bevindingen benadrukten de noodzaak van een initiatief om de ambitieuze doelstellingen van de Europese Unie in die sector nog beter te ondersteunen.
Het Broadband Forum had twee hoofddoelen:
- het creëren van een platform dat open uitwisseling, het delen van meningen en goede praktijken bevordert;
- het versterken van de kennisuitwisseling tussen de actoren in de telecomsector.
Het forum was dan ook bedoeld als een plek waar goede praktijken kunnen worden uitgewisseld, aandachtspunten kunnen worden geïdentificeerd en de verschillende stakeholders elkaar kunnen ontmoeten.
De ochtend begon met toespraken van de heer Jérôme Debrulle, directeur-generaal van de Algemene Directie Economische Regulering van het FOD Economie, en de heer Wim Scharpé.
Beide sprekers benadrukten het belang van dit evenement door connectiviteit te stellen als een fundamentele pijler van de samenleving en het forum te presenteren als een oplossing voor de uitdagingen waarmee de verschillende actoren worden geconfronteerd.
Vervolgens namen de deelnemers deel aan rondetafelgesprekken over vier belangrijke thema's:
- Afstemming van goede praktijken van operatoren en aannemers bij de uitvoering van werken op het openbaar domein.
- Communicatie om doeltreffend in te spelen op de bekommernissen van gemeenten en burgers.
- Toegang tot infrastructuren vergemakkelijken voor telecomoperatoren.
- Uniformisering van de procedures voor het verlenen van vergunningen.
Elke deelnemer kon twee van die thema’s bespreken tijdens twee rondetafelgesprekken van elk een uur. De belangrijkste punten en acties die tijdens die discussies aan bod kwamen, worden dit verslag samengevat.