FOD Economie, K.M.O., Middenstand en Energie
Contact Center
Vooruitgangstraat 50
1210 Brussel
Tel. (gratis nr.): 0800 120 33
Fax (gratis nr.): 0800 120 57
E-mail: info.eco@economie.fgov.be
Download(s):
Etude relative à la facilitation de l'offre d'ecommerce en Belgique (PDF, 1.39 MB)
Auteur: BetaGroup ASBL
Publicatiedatum: 13/07/2011
Pagina's: 35
Uitgever: FOD Economie
Soort publicatie: Analyses en studies
Deze extern opgestelde studie is voorlopig alleen in het Frans beschikbaar. Van zodra de Nederlandse teksten beschikbaar zijn, vindt u ze hier terug.
Een analyse uitvoeren om het aanbod van de elektronische handel in België te stimuleren en meer in het bijzonder, de creatie van een elektronische webwinkel (webshop).
De Belgische consument koopt steeds vaker op Internet. In de drie laatste maanden van 2009 heeft één Belgisch gezin op vier iets besteld via Internet. Dit is een relatieve stijging van 75 % in vergelijking met 2008. (bron: FOD Economie). Er zijn daarentegen nog te weinig Belgische ondernemingen, en meer in het bijzonder misschien kmo's, die het web gebruiken om elektronisch handel te drijven, vooral dan te verkopen. In 2008 heeft slechts 16 % van de Belgische ondernemingen verklaard in het afgelopen kalenderjaar online bestellingen te hebben ontvangen, tegenover 27 % in Nederland en 32 % in het Verenigd Koninkrijk (bron: Eurostat).